Search
پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
  • :
  • :

مسئولان پلیس برای خودرو خودشان به دفترخانه می روند

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، محمدرضا دشتی اردکانی در ادامه نشست خبری خود اظهار داشت: سند مالکیت سندی است که در دفاتر اسناد رسمی و دفاتر ثبت مالکیت صادر می‌شود.
وی افزود: تمام محاکم دادگستری در رابطه با مالکیت از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور استعلام می‌گیرند و به هیچ وجه در این مورد از پلیس استعلام نمی‌شود، تنها موردی که از پلیس استعلام می‌شود مربوط به پلاک است.
دشتی اردکانی در پاسخ به این سوال که آیا مدرکی در رابطه با ثبت رسمی سند خودروهای پلیس در دفاتر اسناد رسمی وجود دارد گفت: بله، قطعاً سند داریم اما چون امانتدار مردم و جامعه هستیم آنها را منتشر نمی‌کنیم اما مطمئن باشید مدرک وجود دارد.
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران افزود: ما بارها به پلیس گفته‌ایم اگر ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی کار اشتباهی است چرا شما این کار را انجام می‌دهید اما پاسخی نداند.
خبرنگاری گفت که پلیس معتقد است باید هزینه پلاک اخذ شود اما شما می‌گویید که پلیس حق اخذ تعویض پلاک را ندارد بالاخره چه کسی درست می‌گوید؟
احمدعلی سیروس نایب رئیس کانون سردفتران در پاسخ به این سوال گفت: هرگونه وجهی که دریافت می‌شود باید به موجب قانون باشد. در تبصره ۲۸ بودجه ۹۴ اعلام شده بود که ناجا باید در این زمینه پول دریافت کند.
وی افزود: در سال ۹۵ هم باید این موضوع تکرار می‌شد اما فقط در لایحه آمده اما در جدول مصوب مجلس نیست. بنابراین چون تصویب نشده قانونی نیست اگر قانونی بود نیازی نبود دفاتر اسناد رسمی در مراکز تعویض پلاک مستقر شوند که البته این موضوع هم علی‌رغم آمادگی ما هنوز عملیاتی نشده است.
دشتی اردکانی در خصوص تجمعی که چند روز پیش مقابل کانون سردفتران صورت گرفته بود گفت: این موضوع یک تجمع نبود بلکه تعداد محدودی از سردفتران حضور پیدا کرده بودند تا بپرسند امضایشان از انتهای نسخه نهایی حذف شده است.
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران تصریح کرد: از ۱۰ شهریورماه دفاتر کاغذی حذف و دفاتر الکترونیکی فعال می‌شوند در نسخه نهایی امضای دفتریار براساس قانون حذف شده چرا که ثبت سنتی به شکل الکترونیکی درآمده و الان به جای امضا اسکن اثر انگشت صورت می‌گیرد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =