Search
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
  • :
  • :

مجلس به‌دنبال تعیین تکلیف سند خودرو

پس از آنکه سخنگوی قوه قضاییه از مدعیان اختیاری بودن ثبت سند خودرو در دفاتر خواست از مجلس درخواست استفساریه کنند، یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با تأکید بر شفافیت قانون مربوط به ثبت مالکیت خودرو، گفت: قانون تکلیف را مشخص کرده اما برای اتمام اختلافات موجود طرح استفساریه قانون را در مجلس تدوین و تصویب خواهیم کرد.
ابوالفضل ابوترابی که از مدافعان ثبت سند خودرو در دفاتر ثبت اسناد است در توضیح اظهارات سخنگوی قوه قضاییه و در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: براساس قانون، دفاتر اسناد رسمی برای ثبت مالکیت خودرو باید به رسمیت شناخته شوند. درحقیقت مرجع ثبت در کشور باید واحد باشد تا با مراجعه به این دفاتر تمام اطلاعات مالک برای اموال منقول و غیرمنقول مشخص و روشن باشد. برای رفع اختلاف نظر‌های مطرح و اجرای مرّ قانون، مجلس می‌تواند با تدوین و تصویب طرح استفساریه این قانون به مرجعیت دفاتر اسناد رسمی برای ثبت مالکیت خودرو رسمیت بخشد.

وی با بیان اینکه طرح استفساریه قانون مربوط به ثبت مالکیت خودرو هنوز در مجلس تهیه نشده، گفت: «گمانه‌زنی برای تدوین و ارائه آن شده است تا با این اقدام تمام اختلافات موجود بر سر ثبت مالکیت خودرو تمام شود. در طرح استفساریه می‌توان به موضوع تعویض پلاک خودرو نیز اشاره کرد تا همانند گذشته از این اقدام صرف‌نظر شود به‌گونه‌ای که برای نقل و انتقال خودرو نیازی به تعویض پلاک نباشد.»

پیش از این سخنگوی قوه قضاییه تأکید کرده بود اگر ناجا از مجلس درخواست استفساریه نکند، به محاکم قضایی بخشنامه خواهد کرد که اسناد ثبت نشده خودرو در دفترخانه‌ها را مثل سند عادی به شمار آورده و سند صادره ناجا را به‌عنوان سند رسمی نپذیرند.ناجا هنوز به این اظهارات غلامحسین محسنی اژه‌ای واکنشی نشان نداده است.
ــــــــــــــــــــــــــــــــ
اطلاع رسانی ، اخبار دفاتر اسناد رسمی

آدرس دریافت ( در تلگرام ) :
@News727
یا
telegram.me/News727
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − ده =